خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
سلامتی، تکنولوژی،واکسن،سرطان
دو شنبه - 22 مرداد 1398 - 19:37
تولید اولین واکسن سرطان
تعداد خبر ثبت شده : 121
0 0
تعداد بازدید : 95

تولید اولین واکسن سرطان

شرکت آمریکایی مورفوجنسیس توانست نخستین واکسن سرطان را تولید کند. این واکسن قادر است سلول‌های سرطانی را برای سیستم ایمنی بیمار آشکار سازد.

شرکت آمریکایی مورفوجنسیس که یک شرکت کوچک در حوزه توسعه و تحقیقات ژن و سلول‌‌های درمانی محسوب می‌شود، توانست برای درمان سرطان واکسن ویژه‌ای را بسازد. این واکسن توانایی این دارد تا سلول‌های سرطانی را برای سیستم ایمنی بیمار آشکار کرده و درمان سرطان را امکان‌پذیر کند. البته این واکسن در حال حاضر در مرحله آزمایش‌های بالینی است.

جزئیات واکسن سرطان

این واکسن با نام ImmuneFx شناخته می‌شود و قادر است به نوعی سیستم ایمنی بدن را آموزش دهد تا به راحتی سلول‌های سرطانی را شناسایی کند و آنها را نابود سازد. سیستم ایمنی بدن به دلیل سرعت بالای جهش و تغییر سلول‌های سرطانی برای شناسایی و تشخیص موقعیت آنها با مشکل مواجه می‌شود، اما واکسن ImmuneFx به واسطه ژن و سلول درمانی به سلول‌های سرطانی فشار می‌آورد تا یک آنتی ژن خاص باکتریایی را بر روی سطح خود ایجاد کنند که چنین موضوعی باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن آنها را به آسانی شناسایی کند. در این فرایند سیستم ایمنی بدن بیمار قادر است بدون هر گونه اشعه، شیمی درمان و سایر روش‌هایی که عوارض زیادی را به همراه دارند، سلول‌های سرطانی را نابود کند.

 

منبع: tampabay