آپارات
سلامت ،پزشکی، ورزش ، دویدن ، مرگ
میزان دویدن منظم با کاهش 20 درصدی مرگ زودرس همراه خواهد بود.
Card image
نویسنده : عاطفه خسروی
تعداد خبر ثبت شده : 381
شنبه - 18 آبان 1398 - 13:58
2 0
تعداد بازدید : 312

میزان دویدن منظم با کاهش 20 درصدی مرگ زودرس همراه خواهد بود.

طبق پژوهشی تازه که توسط محققان دانشگاه ویکتوریای استرالیا انجام شده و نتایج آن در نشریه پزشکی ورزشی بریتانیا منتشر شده برپایه دیتای ۱۴ تحقیق قدیمی روی ۲۳۲ هزار بزرگسال بریتانیایی صورت گرفته است. در جریان این پژوهش ها که با هدف بررسی عادات افراد انجام شدند این شهروندان برای مدت ۵.۵ الی ۳۵ سال تحت نظر گرفته شدند.

در طول این بازه مجموعا ۲۵۹۵۱ نفر از دنیا رفتند و محققان دریافتند که دویدن تا ۳۰ درصد احتمال مرگ ناشی از بیماری های قلبی و ۲۳ درصد شانس مرگ ناشی از سرطان را کاهش می دهد.

عکس خبر

براساس گزارشی که گاردین منتشر کرده است تیم تحقیق این نکته را هم بررسی نمودند که آیا مدت زمان یا تناوب دویدن افراد بر طول عمر آنها اثر می گذارد یا خیر اما متوجه شدند که هیچ ارتباطی میان این موارد وجود ندارد و این یعنی صرفا با ۵۰ دقیقه دویدن در هفته می توانید مدت زمان بیشتری عمر کنید.

افرادی که کمتر از ۲.۵ ساعت در هفته می دویدند، یا کمتر از چهار مرتبه در هفته این فعالیت بدنی را انجام می دادند و یا با سرعت پایین یا متوسط می دویدند در مقایسه با افراد بدون تحرک شانس به مراتب کمتری برای مرگ زودرس داشتند.

مولفان این پژوهش در انتهای مقاله خود به مخاطبان پیشنهاد کرده اند که برای داشتن عمر طولانی تر به هر میزان که می توانند دویدن را در برنامه روزانه خود قرار دهند:

افزایش نرخ مشارکت در دویدن فارغ از شدت آن احتمالا باعث بهبود سلامت و طول عمر جمعیت می شود. هر میزان دویدن حتی اگر هفته ای یک مرتبه باشد بهتر از هرگز ندویدن است اما شدت بالای فعالیت دویدن لزوما باعث کاهش احتمال مرگ به خاطر بیماری های قلبی یا سرطان نمی شود.

منبع: newsweek

 

 

 

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.