آپارات
کرونا،فایزر
خبر خوش راه اندازی اولین خط تولید واکسن کرونا توسط فایزر
Card image
نویسنده : نریمان رحمانی
تعداد خبر ثبت شده : 821
جمعه - 2 آبان 1399 - 15:5
2 0
تعداد بازدید : 113

شرکت داروسازی آمریکایی فایزر که پیش از این اعلام کرده بود در مراحل پیشرفته‌ای از تولید واکسن کرونا است، امروز ویدیویی کوتاه از خط تولید واکسن خود در بلژیک را منتشر کرد. آلبرت بورلا، مدیرعامل این شرکت در روزهای اخیر اعلام کرده بود مجوز استفاده اضطراری از واکسن کووید-19 را در هفته سوم نوامبر (اوایل آذر) از مقام‌های آمریکایی دریافت خواهند کرد.

شرکت فایزر برای دریافت مجوز از سازمان غذا و داروی آمریکا باید دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی این نهاد را رعایت کند. دستورالعمل‌هایی که از تولید کنندگان واکسن خواسته‌اند تا دو ماه از تزریق دومین دوز واکسن به داوطلبان در آزمایش بالینی مرحله آخر صبر کنند تا در این فرصت عوارض جانبی احتمالی آن قابل بررسی باشد.

عکس خبر
بن آزبورن رئیس آزمایشگاه فایزر

کمپانی فایزر در تولید واکسن کرونا با شرکت آلمانی بیون‌تک همکاری می‌کند و با موفقیت آمیز بودن آزمایشات بالینی قصد دارد تا انتهای سال جاری میلادی حدود 100 میلیون دوز واکسن را آماده کرده و در سال 2021 هم 1.3 میلیارد دوز دیگر را تولید و عرضه کند؛ واکسنی که در دو دوز به هر فرد تزریق می‌شود.

پس از نزدیک به یک سال از شیوع جهانی و گسترده کووید-19، دیدن تصاویر خط تولید واکسن این بیماری بسیار مسرت بخش است و امیدها را به غلبه هر چه زودتر بر ویروس کرونا بیشتر می‌کند. البته تا آن زمان همه ما وظیفه داریم با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک، جلوی شیوع روزافزون ویروس و به خطر افتادن جان خود و دیگران را بگیریم.

 

منبع :‌ DailyMail

 

 

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.