آپارات
فضا،اسپیس ایکس
فضاپیمای Crew Dragon چهار نفره خدمه خود را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل نمود
Card image
نویسنده : نریمان رحمانی
تعداد خبر ثبت شده : 821
سه شنبه - 27 آبان 1399 - 11:24
11 1
تعداد بازدید : 2427

فضاپیمای اسپیس ایکس’s Crew Dragon ، بیش از یک روز پس از پرتاب از فلوریدا به فضا ، عصر امروز با موفقیت در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو گرفت. ورود این وسیله نقلیه آغاز اولین مأموریت طولانی مدت برای Crew Dragon است ، نوعی پرواز که فضا پیما طی چند سال آینده به طور دوره ای برای ناسا انجام می دهد.

عکس خبر
مایک هاپکینز ، ویکتور گلوور ، شانون واکر و  سوئیچی نوگوچی در داخل فضاپیمای  اسپیس ایکس’s Crew Dragon
 

در داخل این فضا پیما فضانوردان ناسا مایک هاپکینز ، ویکتور گلوور و شانون واکر به همراه فضانورد ژاپنی سوئیچی نوگوچی حضور دارند وهمه ان ها بخشی از مأموریتی به نام Crew-1 هستند. فضاپیمای آنها عصر امروز به آرامی به ایستگاه فضایی بین المللی نزدیک شد و خود را به یک بندر اسکله باز در خارج از ISS متصل کرد. اسپیس ایکس’s Crew Dragon به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از مجموعه حسگرها و دوربینها بدون نیاز به ورودی از خدمه موجود در آن ، به طور خودکار با ISS متصل می شود. اگرچه ، در صورت لزوم ، مسافران می توانند روند کار را با کنترلهای صفحه لمسی Crew Dragon انجام دهند.

فرمانده هاپکینز پس از لنگر انداختن گفت:

کار فوق العاده توسط اسپیس ایکس  و ناسا ، تبریک می گویم. این دوره جدیدی از پروازهای عملیاتی از سواحل فلوریدا به ایستگاه فضایی بین المللی است. " نوگوچی افکار خود را به زبان ژاپنی اضافه کرد و در پایان با عبارتی به انگلیسی : "All for one به گفته ها خود پایان داد

در حالی که ایستگاه فضایی نشتی ناشی از Crew Dragon را بررسی می کنند خدمه آنها برای یک ساعت آینده در Crew Dragon باقی می مانند سپس آنها برای باز کردن دریچه فضاپیما و استقبال از تازه واردهای خواهند رفت و خدمه Crew Dragon به این چهار نفر ، کیت روبینز ، فضانورد ناسا و سرگئی ریژیکوف و کیهان نوردان روسی که از اواسط ماه اکتبر در ISS زندگی می کنند می پیوندند.

 

عکس خبر

تیم Crew-1 قرار است برای شش ماه آینده در ایستگاه فضایی بماند و سرانجام در بهار 2021 به همراه خدمه به زمین بازگردد. این یک سفر طولانی مدت است که  این چهار نفره خدمه شش ماه به حفظ ایستگاه فضایی به طور مداوم برای ناسا کمک می کند.

حمل گروههای چهار نفره به فضا چند بار در سال دقیقاً همان چیزی است که Crew Dragon به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری ناسا برای آن ساخته شده است. ایده این بود که برای ساخت و بهره برداری از سخت افزار برای جابجایی و بازگشت فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی ، به شرکت های خصوصی اختصاص داده شود. پس از شش سال توسعه ، اسپیس ایکس سرانجام اولین مسافران انسانی خود را در Crew Dragon در ماه مه پرواز داد و فضانوردان ناسا باب بهنکن و داگ هرلی را به ایستگاه فضایی فرستاد. آن پرواز واقعاً آزمایشی در نظر گرفته شد ، در حالی که این آخرین ماموریت اولین ماموریت "عملیاتی" Crew Dragon در نظر گرفته شده است.

اگرچه این یک موفقیت قابل توجه است ، اما این ماموریت بسیاری از نقاط عطف مهم دیگر را نیز پشت سر می گذارد. این اولین باری است که یکی از شرکای بین المللی ناسا ، نوگوچی از ژاپن ، با یک فضاپیمای خصوصی آمریکایی پرواز می کند تا به مدار خود بپیوندد. واکر اکنون اولین زنی است که با هواپیمای شخصی Crew Dragon پرواز می کند. و ورود Glover باعث می شود که او اولین خدمه سیاهپوست در ایستگاه فضایی بین المللی باشد. دیگر فضانوردان سیاه پوست از ایستگاه فضایی بازدید کرده اند ، اما گلوور اولین کسی است که مدت طولانی در آزمایشگاه مدار می ماند.

این همچنین اولین باری است که هفت نفر ماهها با هم در ISS زندگی می کنند. در بیشتر دهه گذشته ، ناسا مجبور شده بود به کپسول سایوز روسیه اعتماد کند تا فضانوردان آژانس را به ایستگاه فضایی برساند - وسیله نقلیه ای که فقط 3 بار خدمه را همزمان حمل می کند. همین امر باعث شده است که خدمه اکثراً شش نفره بطور همزمان در ISS بمانند. اما با چهارمین صندلی Crew Dragon ، اکنون یک خدمه اضافی نیز در ایستگاه حضور خواهند داشت که ناسا امیدوار است که طی شش ماه آینده کار بیشتری انجام شود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، باید مدتی کپسول های Dragon را در مدار ببینیم. رئیس اسپیس ایکس گوین شاتول پس از راه اندازی دیروز اظهار داشت که این شرکت طی 18 ماه آینده تقریباً هفت مأموریت Dragon را انجام خواهد داد. این پروازها شامل مأموریت های باری همراه با مأموریت های خدمه خواهد بود ، زیرا اسپیس ایکس از همان نوع Dragon برای انجام هر دو نوع پرواز استفاده می کند. در حقیقت ، اسپیس ایکس در ماه دسامبر مأموریت حمل بار را به عهده دارد ، به این معنی که به زودی باید دو کپسول Dragon به طور همزمان با ISS متصل شود.

شاتول گفت: "این ماموریت نشان دهنده آغاز حضور اژدها در مدار است كه به طور مداوم در حال تکرار است و قطعاً آغاز دوره جدیدی در پرواز فضایی انسان است."

 

منبع :‌  Theverge

 

 

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.