آپارات
سلامتی، تکنولوژی،واکسن،سرطان
تولید اولین واکسن سرطان
Card image
نویسنده : عاطفه خسروی
تعداد خبر ثبت شده : 381
سه شنبه - 22 مرداد 1398 - 19:37
0 0
تعداد بازدید : 481

تولید اولین واکسن سرطان

شرکت آمریکایی مورفوجنسیس توانست نخستین واکسن سرطان را تولید کند. این واکسن قادر است سلول‌های سرطانی را برای سیستم ایمنی بیمار آشکار سازد.

شرکت آمریکایی مورفوجنسیس که یک شرکت کوچک در حوزه توسعه و تحقیقات ژن و سلول‌‌های درمانی محسوب می‌شود، توانست برای درمان سرطان واکسن ویژه‌ای را بسازد. این واکسن توانایی این دارد تا سلول‌های سرطانی را برای سیستم ایمنی بیمار آشکار کرده و درمان سرطان را امکان‌پذیر کند. البته این واکسن در حال حاضر در مرحله آزمایش‌های بالینی است.

جزئیات واکسن سرطان

این واکسن با نام ImmuneFx شناخته می‌شود و قادر است به نوعی سیستم ایمنی بدن را آموزش دهد تا به راحتی سلول‌های سرطانی را شناسایی کند و آنها را نابود سازد. سیستم ایمنی بدن به دلیل سرعت بالای جهش و تغییر سلول‌های سرطانی برای شناسایی و تشخیص موقعیت آنها با مشکل مواجه می‌شود، اما واکسن ImmuneFx به واسطه ژن و سلول درمانی به سلول‌های سرطانی فشار می‌آورد تا یک آنتی ژن خاص باکتریایی را بر روی سطح خود ایجاد کنند که چنین موضوعی باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن آنها را به آسانی شناسایی کند. در این فرایند سیستم ایمنی بدن بیمار قادر است بدون هر گونه اشعه، شیمی درمان و سایر روش‌هایی که عوارض زیادی را به همراه دارند، سلول‌های سرطانی را نابود کند.

 

منبع: tampabay

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.