آپارات
هواوی، تحریم ، چین ، امریکا
کمپانی هواوی بدون حمایت آمریکا هم زنده خواهد ماند
Card image
نویسنده : عاطفه خسروی
تعداد خبر ثبت شده : 381
دو شنبه - 8 مهر 1398 - 13:20
1 0
تعداد بازدید : 249

کمپانی هواوی بدون حمایت آمریکا هم زنده خواهد ماند

مناقشه بین دولت ایالات متحده و غول تکنولوژی چین، مدت‌هاست که به موضوع بحث در محافل مختلف تبدیل شده است. اما «رن ژنگ فی» آینده را بدون حمایت شرکت‌های آمریکایی نیز روشن می‌بیند. بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی هواوی می‌گوید: هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌های غربی، محصولات خود را بدون همکاری با آمریکایی‌ها تولید می‌کنند و این به ما اعتماد به نفس می‌دهد.

او معتقد است که هواوی برای دسترسی به یک زنجیره تامین پایدار، می‌تواند با این کمپانی‌ها تعامل داشته باشد؛ هرچند که نام کمپانی خاصی را نیاورد. ژنگ فی همچنین اظهار داشت که طبق برآورد صورت گرفته، عملکرد مالی هواوی در نیمه نخست سال آینده بهبود خواهد یافت.

بنیان‌گذار هواوی استفاده از قطعات و تجهیزات آمریکایی را در صورت دسترسی رد نکرد؛ اما گفت که بدون آن‌ها نیز حیات کمپانی متبوعش تداوم می‌یابد. او با اشاره به دوستی 30 ساله خود با شرکت‌های غربی و علاقه‌ی برخی از آن‌ها به دادوستد با هواوی، اظهار امیدواری کرد که زنجیره تامین از آمریکا همچنان برقرار باشد.

تحریم هواوی روی عملکرد مالی برخی از شرکت‌های آمریکایی نیز تاثیر گذاشته؛ مثلا می‌توانیم از مایکرون نام ببریم که هواوی بزرگ‌ترین مشتری آن بود و حالا با کاهش 87 درصدی سود خالص مواجه شده است.

عکس خبر
 
منبع: gizchina

 

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.