آپارات
سامسونگ،پتنت،گوشی،منعطف
پتنت جدید سامسونگ حاکی از یک گوشی منعطف جدید می باشد
Card image
نویسنده : نریمان رحمانی
تعداد خبر ثبت شده : 821
شنبه - 13 مهر 1398 - 21:35
1 0
تعداد بازدید : 167

 

پتنت جدید سامسونگ،  گوشی را مجهز به نمایشگر اسلایدری منعطف نمایش می دهد. به کمک این صفحه نمایش می‌توان به راحتی به تماس‌های صوتی و تصویری را پاسخ داد.

 

در اوایل سال میلادی جدید ،سامسونگ گوشی منعطف سامسونگ گلکسی فولد را معرفی کرد. این موبایل می‌توانست یکی از خلاقانه‌ترین گوشی های هوشمند تاریخ لقب بگیرد، اما گزارش مشکلات عجیب را در نمایشگر سامسونگ گلکسی فولد شاهد بودیم، جمع‌‌آوری محصولات از دست مشتریان و عدم عرضه مجدد آن تا امروز سبب شد دید کاربران نسبت به آن تغییر کند.

عکس خبر

بر اساس پتنتی که سامسونگ قبل و بعد از رونمایی گلکسی فولد در رابطه با گجت های منعطف به ثبت رسانده است، این شرکت تصمیم ندارد از رویاپردازی در این حوزه دست بردارد. جدیدترین پتنت به ثبت رسیده توسط سامسونگ که اسناد آن به تازگی به صورت عمومی فاش شده است، به یک گوشی مجهز به نمایشگر اسلایدری منعطف اشاره دارد. این صفحه نمایش می‌تواند حاشیه بالای نمایشگر اصلی را پنهان کند.

عکس خبر

گوشی هوشمندی که در این پتنت به تصویر کشیده شده، دارای یک نمایشگر منعطف متصل به یک چنگک با ساختار پیچیده است. مکانیزم آن به شکلی است که سبب می‌شود نمایشگر به سمت بالا و پایین، به صورت اسلایدری، حرکت کند. به همین دلیل قادر است حاشیه‌ بالای نمایشگر اصلی دستگاه را پوشانده یا در معرض دید قرار بدهد. این حاشیه محل قرارگیری دوربین سلفی و اسپیکر روگوشی است.

این نخستین مرتبه‌ای نیست که با یک گوشی محهز به نمایشگر اسلایدری رو به رو می‌شویم. به عنوان مثال باید به گوشی شیائومی می میکس 3 اشاره کرد که در طراحی آن از چنین ایده‌ای استفاده شده است. با این حال، برخلاف حرکت کل صفحه نمایش به بالا یا پایین، همانند نمونه آن در شیائومی می میکس 3، در گوشی مربوط به پتنت جدید سامسونگ، یک نمایشگر اسلایدری منعطف طراحی شده که به لطف بهره بردن از پیاده‌سازی کاملا مجزا، به تنهایی جابه‌جا می‌شود.

عکس خبر

بر اساس تصاویر پتنت، وقتی کاربر یک تماس صوتی یا تصویری دریافت می‌کند، به وسیله پایین آوردن نمایشگر، اسپیکر روگوشی به همراه دوربین سلفی نمایان و قابل استفاده خواهند شد. به طور عکس، به وسیله بالا بردن صفحه نمایش و مخفی کردن مجدد گوشی تلفن و دوربین سلفی، تماس قطع می‌شود.

در حال حاضر، به جز پاسخ دادن و قطع تماس‌ها، سایر کاربردهای نمایشگر اسلایدری منعطف گوشی به تصویری کشیده شده در پتنت جدید سامسونگ مشخص نیست. گفتنی است گوشی نام برده دارای نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه بسیار بالایی بوده و حاشیه‌های کمی در اطراف صفحه نمایش آن دیده می‌شود.

 

منبع : gizmochina

 

 

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.