آپارات
تکنولوژی، گوشی، اچ تی سی
HTC به بازار گوشی های گران قیمت باز می گردد.
Card image
نویسنده : عاطفه خسروی
تعداد خبر ثبت شده : 381
دو شنبه - 15 مهر 1398 - 13:5
0 0
تعداد بازدید : 196

HTC به بازار گوشی های گران قیمت باز می گردد.

شاید برای شما هم جای تعجب داشته باشد که HTC به عنوان شرکتی که نخستین گوشی اندرویدی را روانه‌ی بازار کرد٬ حالا هیچ جایی در نمودارها و تحلیل‌های بازار موبایل جهان ندارد. این گوشی‌ساز مدت‌هاست که دچار مشکلاتی شده و طبق پیش‌بینی‌ها به زودی در بین برندهای مطرح گوشی‌ساز دیگر جایی نخواهد داشت. با این حال ماه گذشته٬ Yves Maitres به عنوان مدیر اجرایی سابق شرکت Orange در راس هرم مدیریتی این شرکت تایوانی قرار گرفت تا بتواند وضعیت فعلی را بهبود ببخشد. وی در نخستین مصاحبه‌ی خود به بازگشت این برند به بازار گوشی های گران قیمت اشاره کرده است.

عکس خبر
 
به گفته‌ی این مدیر اجرایی٬ اشتباه اچ تی سی متوقف کردن نوآوری در فضای گوشی های هوشمند به خاطر سرمایه‌گذاری در ساخت پلتفرم واقعیت مجازی XR خود بوده است. با این حال به اعتقاد خیلی از کارشناسان٬ اچ تی سی نوآوری‌های خود را قبل از آن هم متوقف کرده بود. این مهم است که رئیس جدید رها کردن بخش موبایل توسط این شرکت تایوانی را تایید کرده است.
هرچند این پنجمین سه ماهه‌ی متفاولی است که اچ تی سی متضرر می‌شود و حتی بخش قابل توجهی از نیروی کار خودش را نیز از دست داده است٬ اما همچنان حاضر به ترک بازار تلفن‌های هوشمند نیست. این شرکت همچنین بخش بزرگی از تجارت موبایل خودش را به گوگل فروخته است که این امر باعث ناتوانی آن‌ها در این عرصه شده است.

اما حالا رئیس جدید آن‌ها می‌گوید که اچ تی سی می‌خواهد مجددا به بازار گوشی های گران قیمت بازگردد. تمرکز اصلی این شرکت طی ماه‌های گذشته روی گوشی‌های میان‌رده بود که به گفته‌ی کارشناسان باعث زنده نگه داشتن نام این برند شده است. ولی حالا آن‌ها می‌خواهند از تحریم‌های اعمال شده روی هواوی نهایت استفاده را کرده و به این بخش مهم بازار موبایل جهان بازگردند.

با تمام این تصاویر٬ این‌ها همش حرف است؛ چیزی که اچ تی سی ثابت کرده در آن قوی است٬ اما در محقق کردن آن عملا چیزی جز ناکامی را به دست نمی‌آورد. Maitres نه تنها باید تعهد قوی‌تری را نسبت به بازار تلفن‌های هوشمند پریمیوم نشان دهد٬ بلکه نوآوری واقعی را به اثبات برساند تا نام HTC در سه ماهه‌های آینده شنیده شود.

منبع: slashgear

 

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.