آپارات
رجیستری،واردات،گوشی،مسافری
معافیت واردات گوشی مسافری لغو شد
Card image
نویسنده : نریمان رحمانی
تعداد خبر ثبت شده : 821
سه شنبه - 23 مهر 1398 - 22:34
1 0
تعداد بازدید : 280

 

ثبت گوشی‌های مسافری در طرح رجیستری با عنوان معافیت واردات مسافری مشکلی بود که در چندماه اخیر گریبان گیر اقتصاد ایران شده و زمینه سو استفاده‌های زیادی را فراهم کرده بود. دقایقی پیش در خبری این معافیت ملغی شده و از این پس شاهد وضعیت جدیدی در بازار موبایل خواهیم بود.

معاون فنی گمرک ایران در خبری اعلام کرد که از این پس امکان استفاده از معافیت واردات گوشی مسافری برداشته خواهد شد و این دسته از واردات نیز مشمول پرداخت هزینه خواهند بود. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که چند وقتی است مشکلات مربوط به سو استفاده دلالان و سودجویان از مسافرین خارجی افزایش یافته و شکایات زیادی از این بابت به نهادهای ذیربط وصول شده است.

معاون فنی گمرک در این خبر اعلام کرد که معافیت 80 دلاری واردات گوشی مسافری طبق مصوبه 22 مهر ستاد تنظیم بازار لغو شده و همچنین از این به بعد هزینه‌ها و تعرفه‌های گمرکی دیگر بر اساس ارز مرجع یعنی ارز 4200 تومانی محاسبه نخواهد شد. طبق اعلام معاون فنی گمرک از این پس تعرفه‌های مربوط به واردات با نرخ سامانه سنا محاسبه خواهد شد که طبیعتا در هزینه‌های واردات موثر بوده و اثر مستقیمی روی قیمت موبایل خواهد داشت.

 

منبع : itresan

 

 

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.