آپارات
ناسا،مریخ،فضانورد
ناسا: برنامه اعزام فضانورد به مریخ تا سال 2035 اجرایی می‌شود
Card image
نویسنده : نریمان رحمانی
تعداد خبر ثبت شده : 821
شنبه - 4 آبان 1398 - 14:4
2 0
تعداد بازدید : 729

مدیر سازمان فضایی ناسا از اعزام فضانورد به مریخ تا سال 2035 خبر داد و گفت زمان این پروژه با توجه به تسریع عملیات اعزام فضانورد به کره ماه تغییر پیدا کرد.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ناسا اعزام فضانورد به مریخ است که بر اساس اعلام مدیر ناسا این پروژه تا سال 2035 عملیاتی خواهد شد. جیم بریدنستاین، مدیر ناسا در این خصوص اعلام کرد به واسطه تسریع عملیات فرستادن فضانوردان به کره ماه، تاریخ پروژه سفر انسان به مریخ نیز دستخوش تغییراتی شده است.

جزئیات اعزام فضانورد به مریخ

سازمان فضایی ناسا تصمیم دارد طی 5 سال آینده مجددا فضانوردانی را به کره ماه اعزام کند. مقام‌های ناسا امید دارند ماموریت سفر انسان به ماه باعث شود تا در خصوص زندگی و انجام ماموریت‌های انسان در یک سیاره دیگر به اطلاعات جامع برسند. همچنین این پروژه باعث خواهد شد تا بتوانند ویژگی‌های فناوری‌ ها را شناسایی کرده و با سازوکار آنها آشنا شوند تا در مریخ تمامی ماموریت‌ها به درستی صورت پذیرد. بریدنستاین در زمان سخنگرانی خود در کنگره بین‌المللی فضانوردی (IAC) در واشنگتن عنوان کرد اگر بتوانیم پروژه ماموریت اعزام فضانورد به کره ماه را سریع‌تر از برنامه‌های خود انجام دهیم، ماموریت سفر انسان به مریخ نیز با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد. از این رو امیدواریم تا سال 2035 این پروژه را عملیاتی کنیم. چنین گفته‌هایی در حالی مطرح می‌شود که مدیر ناسا در آوریل سال جاری از فرود فضانوردان تا سال 2033 در سیاره مریخ خبر داده بود.

منبع : dailymail

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.