آپارات
گوگل،Fitbit،اپل
گوگل با تصاحب شرکت فیت بیت به جنگ اپل واچ می‌رود
Card image
نویسنده : نریمان رحمانی
تعداد خبر ثبت شده : 821
پنج شنبه - 9 آبان 1398 - 1:32
1 0
تعداد بازدید : 475

رویترز گزارش می‌دهد که گوگل به دنبال تصاحب شرکت فیت بیت (Fitbit) است. آیا این می‌تواند به ساخت ساعت هوشمند پیکسل و جنگ گوگل با ساعت‌های شرکت اپل منجر شود؟

آلفابت مدت‌هاست که به دنبال خرید شرکت فیت بیت است٬ اما آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که فرزند آن یعنی گوگل٬ یک پیشنهاد رسمی برای تصاحب این شرکت سازنده‌ی گجت‌های پوشیدنی را ارائه کرده است. به گفته‌ی رویترز٬ ممکن است حتی فیت بیت این پیشنهاد را قبول نکند. در هر صورت ما هیچ اطلاعی از قیمت پیشنهادی غول جستجوی جهان نداریم.

خرید برند فیت بیت بدان معناست که گوگل سرانجام صاحب یک تیم برای ساخت پیکسل واچ خود می‌شود و می‌تواند به رقابت در بازار گجت‌های پوشیدنی فکر کند. در حال حاضر گوگل فقط ارائه کننده‌ی پلتفرم Wear OS به سازندگان ساعت‌های هوشمند است و این می‌تواند کمک کند تا آن‌ها بخش سخت افزاری خود را نیز گسترش ببخشند.

از زمانی که این خبر منتشر شده٬ ارزش برند Fitbit با افزایش 30 درصدی مواجه شده است. علاقه‌ی این شرکت سازنده‌ی گجت‌های پوشیدنی به سرمایه‌گذاری در این حوزه کاهش پیدا کرده است؛ به ویژه پس از آنکه در تابستان 2019 با کاهش درآمدهایش مواجه شد. آن‌ها همچنین در فروش آخرین دیوایس خود به نام ورسا لایت که 160 دلار قیمت دارد و ورسا 2 که با دستیار الکسا عرضه می‌شود٬ ناامید شده‌اند.

رویترز یادآوری می‌کند که کمپانی گوگل در ژانویه‌ی گذشته مالکیت یک سازنده‌ی گجت‌ های پوشیدنی دیگر به نام فسیل را نیز به دست آورد. قیمت این معامله 40 میلیون دلار بود٬ اما گوگل هنوز برنامه‌هایی که با خود برای شرکت فسیل در سر دارد را فاش نکرده است. آیا خرید فیت بیت می‌تواند در ادامه‌ی همین برنامه‌های گوگل باشد؟ آیا سرانجام می‌توانیم شاهد حضور ساعت هوشمند پیکسل در بازار و رقابت آن با ساعت‌های هوشمند اپل باشیم؟ این سوالیست که فقط زمان به آن پاسخ می‌دهد.

 

منبع : gsmarena

instaTrooz
خطا!
انجام عملیات با مشکل مواجه گردید
موفقیت!
انجام عملیات با موفقیت به اتمام رسید
logo
تمام حقوق برای وب سایت تکنولوژهای روز محفوظ می باشد.